• +48 609 154 367
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Misja Grupy

Chcemy, aby Niedzielne Spotkania Sparingowe były otwartą przestrzenią integracji dla ludzi, którzy chcą się uczyć, ale i dzielą się swoją wiedzą w zakresie sportów walki, w szczególności za pomocą broni białej
Gdzie przyjść może każdy, bez względu na wiek, poziom umiejętności, czy doświadczenia i dzięki sparingom, w przyjacielskiej atmosferze sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności. 
Gdzie uczestnictwo jest darmowe, każdy sam decyduje ile oraz jak chce walczyć, a główną zasadą postępowania jest wzajemny szacunek.

 

Ikigai Grupy 

Ikigai to japoński termin określający "sens bycia". Słowo Ikigai jest zwykle używane do wskazania tego co nadaje życiu wartość lub czyni życie wartościowym.   

Nie jesteśmy klubem sportowym, grupą rekonstrukcyjną czy szkołą walki.
Nie mamy statutu, regulaminu czy choćby zarządu - formalnie nie istniejemy, a mimo to z każdym rokiem jest nas więcej.

Bez znaczenia jest dla nas Twój wiek, Twoje wykształcenie, to, skąd pochodzisz, czy ile zarabiasz.
Bez znaczenia jest Twój stopień, pas, dan, Twoje medale czy to, ile lat ćwiczysz.
Kiedy stajemy naprzeciw w walce, wszyscy jesteśmy równi, a jedyne, co się liczy, to skuteczność.

Nie chcemy nikomu niczego udowadniać. Nie chodzi o próżność, karmienie ego czy wyładowanie agresji.
Walczymy, bo lubimy. Walczymy dla siebie. Walczymy, bo to jest w nas.

Wierzymy, że sparingi oprócz doskonalenia umiejętności walki znakomicie rozwijają również umiejętności socjalne oraz wpływają na ogólną poprawę stanu psychicznego. Jeśli temat ten jest Ci bliski zapraszamy do lektury napisanego przez naszych członków artykułu "Psychologia sportów walki, czyli jak sporty walki budują silnych ludzi".